Watykan zaprzecza, jakoby chciał mediować ws. kryzysu koreańskiego

Watykan zaprzeczył w poniedziałek, jakoby chciał podjąć się mediacji między USA a Koreą Północną w sprawie kryzysu na tle programu nuklearnego Pjongjangu. O takim zamiarze napisała „La Repubblica”, dodając, że do rozmów ma dojść podczas konferencji w Watykanie.

W dniach 10 i 11 listopada za Spiżową Bramą odbędzie się międzynarodowe sympozjum pod hasłem „Szanse na świat wolny od broni nuklearnej i całkowite rozbrojenie”.

Rzymski dziennik podkreślił w poniedziałek, że konferencja z udziałem 11 laureatów Pokojowej Nagrody Nobla, dyplomatów oraz przedstawicieli NATO i ONZ będzie okazją do mediacji w sprawie kryzysu koreańskiego. Tak też gazeta przedstawiła oczekiwane wystąpienie papieża Franciszka na tym forum.

W reakcji na tę publikację rzecznik Watykanu Greg Burke oświadczył: „Nieprawdziwe jest mówienie o mediacji. To nie jest mediacja, to nie jest nawet szczyt”.

To sympozjum na wysokim szczeblu na temat rozbrojenia nuklearnego” – wyjaśnił Greg Burke w rozmowie z dziennikarzami.

Korea Płn. wbrew rezolucjom Rady Bezpieczeństwa ONZ rozwija swój program nuklearny i program rakiet balistycznych. We wrześniu reżim przeprowadził szóstą już i największą z dotychczasowych próbę nuklearną, a w lipcu dwie próby z międzykontynentalnymi pociskami balistycznymi.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl