fot. twitter.com

Watykan: rozpoczął się synod biskupów na temat Amazonii

W Watykanie poniedziałek jest pierwszym dniem obrad synodu biskupów na temat Amazonii. Towarzyszy mu hasło: „Amazonia: nowe drogi dla Kościoła i dla ekologii integralnej”.

Główny temat synodu to sytuacja mieszkańców Amazonii i wyzwania dla Kościoła katolickiego w tym zagrożonym degradacją regionie. W dokumencie roboczym odnotowano problemy dotyczące eksploatacji zasobów naturalnych, a także kwestie konfliktów na tym tle, przesiedleń, ubóstwa ludności oraz zanieczyszczenia środowiska w rezultacie górnictwa i wycinania lasów.

Wydarzenie zainaugurowała niedzielna Msza św., której przewodniczył Ojciec Święty Franciszek. W homilii Papież apelował o roztropność oraz wzywał, by Duch Święty natchnął synod do odnowienia dróg Kościoła w Amazonii.

Roztropność nie jest niezdecydowaniem, nie jest postawą obronną. Jest cnotą Pasterza, który aby mądrze służyć potrafi rozeznawać, wyczulony na nowość Ducha. Zatem ożywianie daru w ogniu Ducha jest przeciwieństwem godzenia się, aby sprawy szły naprzód, bez czynienia czegokolwiek. A wierność nowości Ducha jest łaską, o którą musimy prosić w modlitwie. Niech Ten, który wszystko czyni nowym, obdarzy nas swoją śmiałą roztropnością; natchnie nasz synod do odnowienia dróg Kościoła w Amazonii, aby nie zagasł ogień misji – mówił papież Franciszek

Synod biskupów na temat Amazonii potrwa do 27 października

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl