M. Wassermann w „Sieci”: Amber Gold – operacja przeprowadzona przez świat gangsterski

Amber Gold to była operacja przeprowadzona przez świat gangsterski, który miał umocowanie we wszystkich służbach państwa – mówi przewodnicząca sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold Małgorzata Wassermann.

Poseł PiS-u na łamach tygodnika ”Sieci” wskazuje, że pod rządami PO-PSL mieliśmy jedną wielką prowizorkę i przyzwolenie na okradanie państwa.

Małgorzata Wassermann dodaje, że Amber Gold to przekręt wymyślony przez grupę osób o potężnych możliwościach na tyle silnych, że byli w stanie wyciągnąć z zakładu karnego Marcina P. i z prymitywnego oszusta zrobić wielkiego menedżera.

Politolog prof. Mieczysław Ryba wskazuje że zaniedbania państwa ws. Amber Gold są widoczne. Teraz pozostaje naprawienie krzywd i osądzenie winnych.

Widać, że żadne służby – a jak już to tylko nieliczne – zadziałały w tej sytuacji. Ci, którzy cały ten proceder piramidy finansowej realizowali mieli jakąś dziwną ochronę lub niemoc państwa była wręcz zatrważająca, zaczynając od służb, a na prokuraturze kończąc. Nie sposób innego wniosku nie wyciągnąć. Teraz pytanie, jak to naprawić i osądzić ludzi odpowiedzialnych za te zaniedbania. To jest kwestia i zadanie współczesnego państwa – zaznacza prof. Mieczysław Ryba.

Spółka Amber Gold powstała na początku 2009 r. i miała inwestować w złoto i inne kruszce. Klientów kusiła wysokim oprocentowaniem inwestycji. W sierpniu 2012 r., Amber Gold ogłosiła upadłość. Tysiącom swoich klientów firma nie wypłaciła powierzonych jej pieniędzy i odsetek od nich.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl