Warsztaty wakacyjne w WSKSiM

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zakończyła się pierwsza tura warsztatów dziennikarskich. Spotkanie dla młodzieży ze szkół gimnazjalnych i średnich odbyło się pod hasłem „Nowe widnokręgi: dziennikarstwo, polityka, kultura i nowoczesność”.

Młodzież, pod okiem profesjonalistów przez trzy dni poznawała podstawy warsztatu dziennikarskiego. W uczelni odbywały się zajęcia prasowe, radiowe, telewizyjne oraz informatyczne. Poza tym młodzi zwiedzali Radio Maryja i Telewizję Trwam, a także Toruń.Przyszłym studentom podobały się zajęcia z retoryki, zajęcia z wizażu, czy zajęcia aktorskie. Jak powiedziała jedna z uczestniczek warsztatów – na tych zajęciach można się przekonać „co w nas drzemie”.


Pobierz Pobierz

Anna Pietraszek, dziennikarka i członek zarządu Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy mówi, że warsztaty pomagają młodym ludziom dokonać świadomego wyboru studiów. Licealiści zapoznają się z realiami WSKSiM, podczas warsztatów mogą mieszkać w akademiku, mogą sprawdzić jak to jest być studentem. Jednocześnie mają możliwość stanąć po obu stronach kamery, spróbować wielu zadań w radiu.


Pobierz Pobierz

Anna Pietraszek zwraca także uwagę na fakt, że podczas warsztatów młodzi ludzie, którzy są najbardziej podatni na manipulację mogli zapoznać się z jej mechanizmami. Mogli to zobaczyć „od kuchni”.  WSKSiM to jedyna tak uczelnia, która daje takie możliwości nastolatkom.


Pobierz Pobierz

Drugą edycję warsztatów dziennikarskich zaplanowano na sierpień. Warsztaty rozpoczną się 22 i potrwają do 24 sierpnia.

 

drukuj