Warsztaty wakacyjne w WSKSiM

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zakończyła się pierwsza tura warsztatów dziennikarskich. Spotkanie dla młodzieży ze szkół gimnazjalnych i średnich odbyło się pod hasłem „Nowe widnokręgi: dziennikarstwo, polityka, kultura i nowoczesność”.

Młodzież, pod okiem profesjonalistów przez trzy dni poznawała podstawy warsztatu dziennikarskiego. W uczelni odbywały się zajęcia prasowe, radiowe, telewizyjne oraz informatyczne. Poza tym młodzi zwiedzali Radio Maryja i Telewizję Trwam, a także Toruń.Przyszłym studentom podobały się zajęcia z retoryki, zajęcia z wizażu, czy zajęcia aktorskie. Jak powiedziała jedna z uczestniczek warsztatów – na tych zajęciach można się przekonać „co w nas drzemie”.

Audio MP3
Pobierz

Anna Pietraszek, dziennikarka i członek zarządu Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy mówi, że warsztaty pomagają młodym ludziom dokonać świadomego wyboru studiów. Licealiści zapoznają się z realiami WSKSiM, podczas warsztatów mogą mieszkać w akademiku, mogą sprawdzić jak to jest być studentem. Jednocześnie mają możliwość stanąć po obu stronach kamery, spróbować wielu zadań w radiu.

Audio MP3
Pobierz

Anna Pietraszek zwraca także uwagę na fakt, że podczas warsztatów młodzi ludzie, którzy są najbardziej podatni na manipulację mogli zapoznać się z jej mechanizmami. Mogli to zobaczyć „od kuchni”.  WSKSiM to jedyna tak uczelnia, która daje takie możliwości nastolatkom.

Audio MP3
Pobierz

Drugą edycję warsztatów dziennikarskich zaplanowano na sierpień. Warsztaty rozpoczną się 22 i potrwają do 24 sierpnia.

 

drukuj