Grupa ATM będzie miała miejsce na multipleksie

KRRiT umorzyła postępowanie o cofnięcie koncesji spółce ATM Grupa SA. na rozpowszechnianie programu telewizyjnego pod nazwą „ATM Rozrywka  TV”.

Na podstawie przeprowadzonego monitoringu programu emitowanego przez spółkę ATM Krajowa Rada uznała, że nadawca dostosował ramówkę do wymogów zapisanych w koncesji. Postępowanie o cofnięcie koncesji zostało wszczęte 13 marca 2012 roku  w związku z art. 38 ust. 1 pkt. 3 ustawy o radiofonii i telewizji z dnia 29 grudnia 1992 roku. W myśl którego, koncesję cofa się jeśli: działalność objęta koncesją jest wykonywana w sposób sprzeczny z ustawą lub warunkami określonymi w koncesji, a nadawca, pomimo wezwania Przewodniczącego Krajowej Rady, w wyznaczonym terminie nie usunął stanu faktycznego lub prawnego niezgodnego z warunkami określonymi w koncesji lub w ustawie Poseł Barbara Bubula,  były członek KRRiT, zwraca uwagę, że wszczęcie postępowania przez KRRiT miało na celu zdyscyplinowanie spółki ATM, a nie odebranie koncesji pomimo tego, że w tamtym czasie nie spełniała wymagań okresowych w koncesji.


Pobierz Pobierz

KRRiT dała spółce ATM ponad rok na rozpoczęcie nadawania programu po udzieleniu pierwszej koncesji. Dlatego decyzja o umorzeniu postępowania nie jest zaskakująca – zauważa poseł Barbra Bubula.


Pobierz Pobierz

KRRiT ustaliła, że emitowany  program nie budzi już zastrzeżeń, ramówka jest zgodna z wymogami koncesji, a wszystkie wykazane nieprawidłowości zostały przez nadawcę usunięte.

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl