Warsztaty dziennikarskie „Zrozumieć media” w Tomaszowie Mazowieckim

W Tomaszowie Mazowieckim odbyły się dziś warsztaty dziennikarskie pt. „Nowe widnokręgi – zrozumieć media”. Zajęcia przeprowadzili pracownicy TV Trwam i Radia Maryja. Projekt mógł zostać zrealizowany dzięki 1% z podatku dochodowego przekazanego na fundację „Nasza Przyszłość”.

Warsztaty rozpoczęły się od oficjalnego powitania uczestników przez starostę Mariusza Węgrzynowskiego. Następnie głos zabrał poseł Robert Telus, który życzył zgromadzonej młodzieży owocnego czasu i zgłębienia tajników mediów.

Pierwsza część zajęć opierała się na podstawach przekazu telewizyjnego. Ukazano rolę wozu transmisyjnego oraz green screen’a. Pokazano m.in. jak kluczową rolę może spełniać odpowiednie ustawienie światła na gościa w przekazie telewizyjnym. Druga część dotyczyła realizacji dźwiękowej. Uczestnicy dowiedzieli się jak początkowo powstawał dźwięk. Dźwiękowiec omówił proces rozwoju techniki nagrywania i obróbki dźwięku. Ukazano, jak można zmanipulować odbiorcami mass mediów, gdy wytnie się wypowiedź z kontekstu i podłoży pod inny dowolny temat.   

RIRM

drukuj