Warsztaty dziennikarskie WSKSiM „Zrozumieć media” w Gdyni

W Zespole Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Gdyni odbyły się warsztaty dziennikarskie. Prowadzili je redaktorzy Radia Maryja i TV Trwam oraz wykładowcy WSKSiM.

Warsztaty przebiegały pod hasłem” „Zrozumieć media”. Tematyka spotkania skupiła się m.in. na zagrożeniach, jakie wynikają z manipulacji telewizyjnej, radiowej czy prasowej – mówi o. Marcin Krupa CSsR, koordynator warsztatów.

– Te warsztaty mają na celu ukazanie sposobów manipulacji, jakie w mediach istnieją. Po co? Po to, aby młodych ludzi uwrażliwić na to, że nie wszystko, co jest przekazywane w mediach jest zgodne z rzeczywistością. Ma to na celu uświadomienie młodym, że istnieje manipulacja w mediach, a poza tym wzbudzenie u ludzi młodych takiej postawy, aby świadomie i rozumnie korzystali z tych środków przekazu, komunikacji jak: telewizja, radio, prasa, czy internet – wyjaśnia redemptorysta.

Uczestnicy warsztatów potwierdzają, że informacje, które są im przekazywane podczas spotkania są dla nich ważne i ciekawe.

„Na tych warsztatach poznałem czym rzeczywiście są media, w jaki sposób można czerpać wiedzę, ale również jak bardzo łatwo można manipulować rzeszami ludzi” – mówi uczestnik warsztatów.  
„Wszystko było bardzo ciekawe – szczególnie zaś to jak wielu ludzi pracuje nad tym wszystkim co dzieje się w telewizji (…) „ – zaznacza uczestnik.

 


RIRM 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl