Warsztaty dziennikarskie w Rabce Zdroju

W Rabce Zdroju w I Liceum Ogólnokształcącym im. E. Romera rozpoczęły się warsztaty dziennikarskie ,pt. „Zrozumieć media”.

Uczestniczy w nich młodzież licealna z Rabki i okolic. Warsztaty prowadzą wykładowcy, specjaliści i redaktorzy z WSKSiM w Toruniu, Tv Trwam oraz Radia Maryja. Młodzież ma okazję poznać siłę i sposoby oddziaływania mediów na człowieka, a także wypróbować swoje możliwości  dziennikarskie.

Młodzież dowie się m.in. na czym polega manipulacja obrazem telewizyjnym. Pozna metody propagandy filmowej oraz możliwości wozu transmisyjnego. Młodzi ludzie będą mogli sami ocenić jaką rolę w ocenie rzeczywistości odgrywa obraz.

W ramach grup warsztatowych pracownicy TV Trwam pokażą, jak korzystać z profesjonalnej kamery studyjnej oraz jak wyglądają kadry telewizyjne.

Na warsztatach radiowych licealiści dowiedzą się w jaki sposób wygląda obróbka dźwięku.  Natomiast na warsztatach prasowych będą się uczyli, jak napisać lid i na czym polega przygotowanie tekstów informacyjnych.

RIRM 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl