fot. Martyna Krzemińska, Patryk Żak

Warsztaty dziennikarskie dla młodzieży z cyklu „Nowe widnokręgi – zrozumieć media” odbyły się w Garwolinie

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej organizuje wyjazdowe warsztaty dziennikarskie dla młodzieży. We wtorek wykładowcy uczelni oraz pracownicy Radia Maryja i Telewizji Trwam spotkali się z uczniami Zespołu Szkół nr 1 w Garwolinie.

– Media to w tej chwili bardzo ważny element naszego życia społecznego, publicznego. Jak niektórzy mówią, to czwarta władza. Uważam, że im więcej uczniowie wiedzą na ten temat, im bardziej tę pracę widzą od strony warsztatowej, tym lepiej. Być może niektórzy z nich będą łączyć przyszłość z mediami, a może po prostu na zasadzie rozpoznania, co to jest, przyda się to wielu osobom – powiedziała Marzena Tudek, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Garwolinie.

– Bardzo ciekawą propozycją była prognoza pogody. Zaciekawił nas też greenscreen i to, jak on działa – wskazała jedna z uczestniczek warsztatów.

– Najbardziej podobała mi się lekcja z pracy ze światłem, podczas której mówione było, w jakich miejscach i jak ustawić to światło, żeby było dobrze – mówił uczeń garwolińskiej szkoły.

– Atmosfera jest super. Podoba mi się ten kierunek. (…) Było pokazane to, czego tak naprawdę nie widzimy. Super są takie animacje – zaznaczyła uczestniczka warsztatów „Nowe widnokręgi – zrozumieć media”.

TV Trwam News

drukuj