fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

Warszawska prokuratura apeluje do wojewody mazowieckiego o uchylenie decyzji Rady Warszawy dot. zakazu poruszania się furgonetek pro-life

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wnosi do wojewody mazowieckiego o uchylenie uchwały Rady Warszawy dotyczącej furgonetek pro-life.

Samochody przedstawiające dzieci zamordowane podczas tzw. aborcji oraz promujące kampanię „Stop Pedofilii” niejednokrotnie spotykały się z fizycznymi atakami środowisk liberalno-lewicowych.

Takie ataki będą się powtarzać. Nie można się jednak poddawać – mówiła Halszka Bielecka, działacz pro-life.

– Furgonetki muszą jeździć do momentu, aż jakiekolwiek dziecko jeszcze będzie umierać w skandalicznych warunkach – powiedziała Halszka Bielecka.

Kiedy kierowcy nie ustępowali i dalej jeździli ulicami wielu miast w Polsce, przeciwnicy sięgnęli po broń prawną. Rada Warszawy przyjęła 8 lipca uchwałę ws. furgonetek pro-life.

– &2 Zakazuje się poruszania na obszarze Miasta Stołecznego Warszawy pojazdami oklejonymi zdjęciami, plakatami, banerami lub transparentami zawierającymi treści drastyczne, w szczególności przedstawiające zwłoki lub szczątki ludzkie oraz części płodu ludzkiego – wskazano w treści uchwały.

Moim zdaniem to uchwała na zapotrzebowanie polityczne – wskazał radny miasta stołecznego Warszawy z Prawa i Sprawiedliwości, Dariusz Figura.

Uchwała jest niezgodna z Konstytucją RP, ponieważ przepis, który forsują radni Koalicji Obywatelskiej, odbiera podstawowe prawo do wyrażania poglądów.

– Rządząca większość ma na ustach słowo konstytucja, ale jak trzeba już konstytucję stosować w praktyce, to ma ogromne trudności i nie potrafi jej doczytać – podkreślił Dariusz Figura.

Uchwałą zajęła się Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Organ skierował do wojewody mazowieckiego wniosek o stwierdzenie nieważności uchwały Rady Warszawy. W dokumencie czytamy, że przepis jest m.in. niezgodny z prawem oraz narusza swobodę przemieszczania się. Podobny wniosek do wojewody skierował Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl