fot. PAP/Paweł Supernak

Warszawa: Trwa drugi dzień konferencji „Zderzenie kulturowe w UE. Czy Polska ma szansę?”

Na Stadionie Narodowym w Warszawie odbywa się drugi dzień konferencji „Zderzenie kulturowe w UE. Czy Polska ma szansę?”. Organizatorem wydarzenia są Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy – grupa polityczna w Parlamencie Europejskim.

Dziś prelegenci zastanowią się, czy istnieje ideologia w konflikcie kulturowym oraz jakie jest miejsce i przyszłość chrześcijaństwa w tej walce.

Uczestnicy wysłuchają też wykładów na temat doświadczeń Europy Wschodniej i Zachodniej. Odbędzie się również dyskusja podsumowująca pod hasłem: „Jakie wnioski? Co powinna zrobić Polska?”.

Europoseł Patryk Jaki wskazał, że powinniśmy trzymać się chrześcijańskich wartości. Zwrócił uwagę, że w przyszłości mogą się one stać najważniejszą przewagą konkurencyjną Polski.

– My jako Polacy musimy zrozumieć, że o naszej sile nie będzie stanowiła tylko ekonomia, ale przede wszystkim to, co mamy w sobie unikalnego, co mamy do zaproponowania światu, czyli wartości, zasady oraz tradycyjna definicja rodziny. To sprawiało, że przez lata, kiedy zachodnie państwa stosowały podobną wykładnię aksjologiczną, były motorem napędowym świata; kiedy od tego odeszły – mają coraz większe problemy. Z czasem to, co oni stracili, a jeśli Polska to zachowa, może stać się najważniejszą przewagą konkurencyjną naszego państwa – zwrócił uwagę Patryk Jaki.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły m.in. Radio Maryja i TV Trwam. Debata jest transmitowana [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl