fot. PAP/Paweł Supernak

Warszawa: środowiska narodowe protestowały przeciwko „agresji ideologii LGBT”

Przeciwko „agresji ideologii LGBT” protestowali w niedzielę po południu przed bramą Uniwersytetu Warszawskiego przedstawiciele środowisk narodowych.

Po drugiej stronie ul. Krakowskie Przedmieście oddzieleni kordonem policji manifestowali przedstawiciele środowisk lewicowych, zwolennicy ideologii LGBT i tzw. osób nieheteronormatywnych.

Protest przedstawiciel środowisk narodowych pod bramą UW zorganizowały wspólnie stowarzyszenia: Ruch Narodowy, Marsz Niepodległości i Młodzież Wszechpolska.

W przemówieniu skierowanym do uczestników protestu Krzysztof Bosak podkreślił, że środowiska narodowe nie mogą pozwolić na narzucanie ideologii ruchów LGBT polskiemu społeczeństwu.

„Wyrażanie otwartego sprzeciwu wobec rewolucji kulturowej, którą chce przeprowadzić skrajna lewica jest naszym moralnym obowiązkiem i jedynym środkiem do jej powstrzymania.(…) Musimy być aktywni, musimy powstrzymać tę rewolucję” – mówił Krzysztof Bosak.

Polityk zaznaczył, że „narodowcy” nie pozwolą na rewolucję kulturową środowisk lewicowych w Polsce.

„Bronimy zdrowego rozsądku. Nie pozwólmy tej mniejszości narzucić poprawności politycznej” – wskazywał.

Krzysztof Bosak zwracając się do kontrmanifestantów zapewnił: „nigdy większość społeczeństwa nie będzie obojętna na to co proponujecie, bo to jest złe”.

Organizatorzy manifestacji środowisk narodowych zbierali także podpisy pod obywatelskimi projektami ustaw ws. wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej oraz wprowadzenia zakazu organizacji marszów równości.

PAP/radiomaryja.pl

drukuj