Warszawa: rozpoczęła się pikieta na rzecz uczciwych wyborów

O godz. 17 przed Pałacem Prezydenckim rozpoczęła się pikieta na rzecz uczciwych wyborów do parlamentu. Organizatorami manifestacji są Ruch Kontroli Wyborów i Stowarzyszenie Solidarni 2010.

Inicjatorzy akcji domagają się od Państwowej Komisji Wyborczej publikacji na bieżąco w internecie cząstkowych wyników wyborów oraz skanów wszystkich protokołów komisji obwodowych.

Józef Orzeł, koordynator RKW wskazuje, że jest to sprawa, która może zostać zrealizowana przez PKW, jednak brakuje do tego politycznej woli.

– Dlaczego robimy to przed pałacem prezydenckim? Dlatego, że napisaliśmy list otwarty i do PKW, żeby spełniła te postulaty, i do prezydenta, żeby wygłosił apel o uczciwe, rzetelne wybory, ponieważ tylko prezydent jest z mocy Konstytucji strażnikiem prawa w Polsce i tylko on może wezwać PKW do takiego działania, które zapewni rzetelne uczciwe wybory – powiedział Józef Orzeł.

Wcześniej, o godz. 14.00, pod hasłem „Polska dla obywateli, nie dla korporacji i banków” rozpoczęła się III ogólnopolska manifestacja tzw. frankowiczów. Z kolei po godz. 16 z placu Defilad ruszyła kolejna już ogólnopolska manifestacja  „Polacy Przeciwko Imigrantom”. Jej organizatorem jest Obóz Narodowo Radykalny.

RIRM

drukuj