fot. twitter.com/PocztaPolska

Warszawa: Poczta Polska otworzyła nową placówkę na Dworcu Centralnym

Warszawiacy oraz goście odwiedzający stolicę mogą już korzystać z nowej placówki Poczty Polskiej. Oddział otwarto w piątek na terenie Dworca Centralnego.

Z Dworca Centralnego korzysta rocznie ponad 20 mln pasażerów. Poczta Polska zaznaczyła, że nowa filia w tym miejscu oznacza ogromne ułatwienia dla podróżujących. Placówka będzie świadczyła pełną paletę usług pocztowych, a także wybrane usługi umowne i finansowe. Oddział będzie czynny we wszystkie dni tygodnia w godzinach od 8.00 – 20.00 Jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk wskazał: to normalność, o którą walczymy.

– To normalne wydarzenie, ale ważne. To kolejny punkt pocztowy, kolejne miejsce, w którym podróżni – w tym przypadku korzystający z usług polskiej kolei – będą mogli skorzystać z usług pocztowych, wszystko jest praktycznie w jednym miejscu. To jest potwierdzenie, że można inaczej i nie trzeba likwidować punktów pocztowych czy zmniejszać ilości miejsc, w których Polacy mogą skorzystać z usług Poczty Polskiej. Można odwrotnie, można rozbudowywać tę sieć – powiedział szef resortu infrastruktury.

Placówka na Dworcu Centralnym to pierwszy z dwunastu nowych punktów obsługi, jakie w tym roku w Warszawie planuje otworzyć Poczta Polska. Obecnie Poczta posiada w stolicy sieć 252 placówek.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl