Sondaż dla DoRzeczy.pl: R. Trzaskowski – 40 proc., P. Jaki – 39 proc.

W Krakowie liderką wyścigu o fotel prezydenta miasta jest kandydatka PiS Małgorzata Wassermann (38 proc.) Jacek Majchrowski ma poparcie 37 proc. Z kolei w Warszawie toczy się walka między Rafałem Trzaskowskim (40 proc.), a Patrykiem Jakim (39 proc.) – wynika z sondażu na prezydentów miast przeprowadzonego dla portalu DoRzeczy.pl.

Pozostali kandydaci w Warszawie mają jednocyfrowe poparcie. 7 proc. ankietowanych chce głosować na Jana Śpiewaka, a 5 proc. na Andrzeja Rozenka. Jacek Wojciechowicz, Janusz Korwin-Mikke i Piotr Guział otrzymali po 2 proc. głosów. Z kolei Piotr Ikonowicz, Justyna Glusman i Jakub Stefaniak mają poparcie na poziomie 1 proc. każdy.

W Krakowie inni kandydaci mogą liczyć na następujące poparcie: Łukasz Gibała (15 proc.), Konrad Berkowicz (5 proc.), Grzegorz Gorczyca (3 proc.) i Daria Gosek-Popiołek (2 proc.).

Sondaże dla portalu „Do Rzeczy” wykonano metodą CATI w dniach 16-19 sierpnia 2018 r. na próbie 1025 dorosłych osób w Warszawie i 1006 w Krakowie. W badaniu przeprowadzonym przez pracownię Estymator uwzględniono tylko te osoby, które zamierzają głosować w wyborach samorządowych 21 października 2018 r. oraz są zdecydowane na kogo. Sondaże przeprowadziła pracownia Estymator.

PAP/RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl