By Mmmurf - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7794452

Warszawa: W WAT odbędzie się gala wręczenia wyróżnień „Benemerenti” Ordynariatu Polowego

W Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie odbędzie się dziś gala wręczenia wyróżnień „Benemerenti” Ordynariatu Polowego.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 16.00. Będzie im towarzyszyć koncert kolęd w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Nagroda „Benemerenti” („Dobrze zasłużonym”) przyznawana jest dla podkreślenia zasług, które dają świadectwo najwyższym wartościom, jakimi w życiu jednostki i społeczeństwa są prawda i sprawiedliwość.

Jak mówi ks. płk Zbigniew Kępa, rzecznik Ordynariatu Polowego, jest ona najważniejszym wyróżnieniem Ordynariatu.

– Uroczystość wręczenia „Benemerenti” ma swój program, rytuał. Przede wszystkim jest ona wpisana w koncert kolęd, w oprawę pięknych pieśni żołnierskich, podczas których są prezentowane instytucje czy osoby, które otrzymały wyróżnienie „Benemerenti”. Następuje moment wręczenia wyróżnień. Trzeba jeszcze dodać, że jeżeli nagradzane są instytucje, to najważniejszym osobom wskazanym przez te instytucje przyznawane są jeszcze medale „Milito Pro Christo”, czyli medale w walce za Chrystusa – podkreśla ks. płk Zbigniew Kępa.

Odznaczenie „Dobrze zasłużonym” zostało ustanowione w 1995 roku dekretem ówczesnego biskupa polowego Wojska Polskiego gen. dywizji Sławoja Leszka Głodzia.

Jako pierwszy nagrodę „Benemerenti” otrzymał w 1995 roku m.in. mjr Eugeniusz Mleczak, ówczesny rzecznik Wojsk Lotniczych i Obrony Powietrznej.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl