fot. PAP/Marcin Obara

Min. Z. Ziobro o zabójstwie przy ul. Nowy Świat, w którym zginął mężczyzna: Postępowanie objęte nadzorem Prokuratury Krajowej

Wydałem polecenie objęcia nadzorem prowadzenia postępowania dotyczącego sprawy na Nowym Świecie w Warszawie przez doświadczonych prokuratorów Prokuratury Krajowej – powiedział dziś szef Ministerstwa Sprawiedliwości, Prokurator Generalny, Zbigniew Ziobro, odnosząc się do zdarzenia, w którym zginął mężczyzna.

W czwartek kom. Marcin Żurawski z Komendy Rejonowej Policji Warszawa przekazał, że policjanci z warszawskiego Śródmieścia prowadzą postępowanie dotyczące zabójstwa, do którego doszło w ubiegłą niedzielę w stolicy przy ul. Nowy Świat. O sprawę był pytany w sobotę, w internetowej części wywiadu w RMF FM, szef resortu sprawiedliwości i Prokurator Generalny, Zbigniew Ziobro.

„Jako Prokurator Generalny wydałem polecenie, aby sprawa została przeniesiona do prokuratury okręgowej. Został powołany zespół prokuratorów. Wydałem polecenie objęcia nadzorem prowadzenia  postępowania przez bardzo doświadczonych prokuratorów Prokuratury Krajowej” – poinformował Ziobro.

Dodał, że policja wykonuje bardzo intensywnie czynności dowodowe.

„Jest też bardzo dobry zespół policjantów zaangażowanych w sprawę. Zostało zgromadzonych wiele dowodów” – podkreślił.

Przekazał, że również monitoring jest przedmiotem prac organów ścigania.

„Na ten moment mogę (…) powiedzieć, że wszystkie informacje, jakie posiadamy, wskazują, że sprawcami nie byli obcokrajowcy” – powiedział szef resortu sprawiedliwości.

„Oczywiście sytuacja może się zmienić, bo postępowanie jest dynamicznie” – zastrzegł.

„Mamy bardzo bogaty materiał dowodowy zgromadzony już na tym etapie. Jestem przekonany, że jest kwestią czasu, kiedy sprawcy zostaną ustaleni” – zapewnił Zbigniew Ziobro.

Do zdarzenia doszło około godz. 04.00 w ubiegłą niedzielę w rejonie skrzyżowania ul. Foksal i Nowego Światu. W bramie przy Nowym Świecie 28 jeszcze po południu w niedzielę widoczne były ślady krwi, które prowadziły do pobliskiego sklepu z alkoholem. To najprawdopodobniej pracownicy sklepu zadzwonili pod numer alarmowy i wezwali pomoc.

Kom. Marcin Żurawski poinformował w czwartek, że prowadzą postępowanie dotyczące zabójstwa, do którego doszło 8 maja na ul. Nowy Świat 28 w Warszawie.

„Wizerunek uczestnika zdarzenia zarejestrowała kamera. Mężczyzna z krótkimi, ciemnymi włosami, z widocznym zarostem tego dnia był ubrany w spodnie koloru czarnego, bluzę koloru czarnego z dwoma paskami koloru białego wzdłuż rękawów oraz buty koloru czarnego” – tłumaczył policjant.

Wskazał, że na stronie śródmiejskiej policji opublikowane zostały zdjęcia z wizerunkiem mężczyzny. Można je zobaczyć [tutaj].

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl