fot. twitter.com/MZ_GOV_PL

Waldemar Kraska wiceministrem zdrowia

Premier Mateusz Morawiecki, na wniosek ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, powołał w czwartek senatora Waldemara Kraskę na stanowisko sekretarza stanu w resorcie – podało ministerstwo.

Wiceminister Waldemar Kraska będzie odpowiedzialny za ratownictwo medyczne i współpracę międzynarodową. Jest pełnomocnikiem rządu ds. Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Kraska pochodzi z Sokołowa Podlaskiego. W 1989 r. ukończył studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Białymstoku. W 1993 r. uzyskał I stopień, a w 2000 r. – II stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej. Obecnie jest w trakcie specjalizacji z medycyny ratunkowej.

MZ podaje, że nowy wiceminister w 1989 r. rozpoczął w pracę zawodową w szpitalu w Sokołowie Podlaskim. W latach 1997–2001 był kierownikiem Oddziału Pomocy Doraźnej w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Sokołowie Podlaskim. Od 2004 r. pełni tam funkcję zastępcy ordynatora Oddziału Chirurgii Ogólnej. Od 2001 r. jest koordynatorem medycznym w RM-Meditrans Stacja Pogotowia Ratunkowego w Sokołowie Podlaskim. W 2005 r. został zastępcą dyrektora ds. lecznictwa tej jednostki. Jest czynnym zawodowo lekarzem.

Kraska to senator VI, VII, VIII i IX kadencji. W obecnej kadencji jest przewodniczącym Senackiej Komisji Zdrowia, pracuje także w Komisji Obrony Narodowej.

W Ministerstwie Zdrowia wiceministrowi podlegać będzie Departament Ratownictwa Medycznego i Obronności oraz Departament Współpracy Międzynarodowej.

W resorcie oprócz Kraski jest czworo wiceministrów: Józefa Szczurek-Żelazko, Janusz Cieszyński, Sławomir Gadomski i Maciej Miłkowski. W tym tygodniu z MZ rozstał się Zbigniew Król.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl