fot. PAP/Paweł Supernak

W związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem niewykluczone wprowadzenie dodatkowych obostrzeń w regionach

Rząd nie wyklucza wprowadzenia w najbliższym czasie dodatkowych obostrzeń w regionach w związku ze wzrostem przypadków zakażeń koronawirusem. Pod uwagę brany jest także wariant obowiązkowej kwarantanny dla osób powracających zza granicy.

Dziś padł kolejny rekord. Resort zdrowia poinformował o 657 przypadkach zakażeń i 7 zgonach osób chorych na COVID-19. Najwięcej przypadków odnotowano w woj. śląskim i mazowieckim. Dane te oraz informacje dot. ognisk zakażeń podsumował dziś Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, który obradował dziś pod przewodnictwem premiera.

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że podczas spotkania zespół nie podjął żadnych nowych decyzji w zakresie obostrzeń ale przyjął pewne warianty, które są możliwe w najbliższym czasie.

– Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego skłania się ku temu, aby te nowe obostrzenia  raczej były wprowadzane na terenie poszczególnych powiatów, poszczególnych obszarów Polski. Oczywiście mówimy tutaj o zmniejszeniu ewentualnej liczby osób przebywających w danych placówkach: czy to w restauracjach, czy to w innych miejscach. Na tę chwilę nie skłaniamy się ku temu, aby wprowadzać obostrzenia dodatkowe, które miałyby obowiązywać w skali całego kraju. Wyjątkiem mogą być ewentualnie te obostrzenia, które wynikałyby z powrotów Polaków czy innych obywateli zza granicy i przyjazdu na teren kraju z tych państw, w których ryzyko zarażenia jest bardzo wysokie. Na tę chwilę jednak takich decyzji nie ma – mówił Piotr Müller.

Rzecznik rządu wyjaśnił, że obecnie jest ponad 20 spośród 400 powiatów w kraju, gdzie identyfikowane są większe problemy dot. liczby zakażeń.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska uważa, że rekordowy przyrost zachorowań na COVID -19 z ostatnich dni wynika m.in. z okresu wakacyjnego.

Polityk podkreślił, że Polacy nie stosują się do restrykcji, przez co możliwe są wzmożone kontrole i kary za nieprzestrzeganie obostrzeń.

– Jeżeli nasze apele nie będą skutkowały, to niestety musimy egzekwować w formie mandatów nieprzestrzeganie np. noszenia maseczek. Myślę, że następne dni będą powodowały, że będzie więcej kontroli, czy to w środkach komunikacji publicznej, czy także w przestrzeni zamkniętej, np. w supermarketach – zaznaczył Waldemar Kraska.

Od początku epidemii na COVID – 19 zachorowało w naszym kraju blisko 46 tys. osób, a zmarło ponad 1 700. Z koronawirusa wyleczyło się prawie 34 tys. zarażonych.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl