fot. twitter.com/WaldekKraska

[TYLKO U NAS] W. Kraska: Zalecenie o kwarantannie dla polskich turystów wracających z zagranicy – jeśli taka decyzja się pojawi – wydamy z wyprzedzeniem

Z wyprzedzeniem wydamy zalecenie o kwarantannie dla polskich turystów wracających z zagranicy, jeżeli ewentualnie będzie taka decyzja. Chcemy przygotować polskich turystów, nie zaskakiwać ich z godziny na godzinę, że coś takiego się pojawi – powiedział Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia, w piątkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

Od 17 lipca obserwujemy stały wzrost liczby zakażeń koronawirusem. W ciągu ostatniego tygodnia mamy 3,5 tys. nowych zakażeń, zaś ostatniego dnia lipca stwierdzono 657 pozytywnych wyników. Do tej sytuacji odniósł wiceminister zdrowia.

– Koronawirus jest inny niż wirus grypy, bo on nie poddaje się tej sezonowości, co wirus grypy, który właściwie latem nie zagraża. Przy koronawirusie jednak widzimy, że dobrze on sobie radzi w wysokich temperaturach. Niestety okres wakacyjny sprzyja masowym wyjazdom na urlopy: jest nas dużo nad morzem, w górach, Mazurach i to nie sprzyja, abyśmy przestrzegali tych obostrzeń, które w dalszym ciągu obowiązują – powiedział Waldemar Kraska.

Gość „Aktualności dnia” wskazał na możliwe rozwiązanie tej sytuacji.

– Wiemy, że już w tej chwili policja i straż miejska będą bardziej rygorystycznie przestrzegać obowiązku egzekwowania przepisów sanitarnych. Będzie to niestety się wiązało z karami, ale nie mamy innego wyjścia, bo musimy w jakiś sposób zmobilizować społeczeństwo do tego, aby przestrzegało zasad sanitarnych – wyjaśnił wiceszef resortu zdrowia.

Mimo negatywnych informacji związanych z pandemią w Polsce, Waldemar Kraska przekazał również kilka dobrych wiadomości.

– Dobrą wiadomością jest, że jednak nie przybywa nam osób, które z powodu koronawirusa są hospitalizowane czy też są pod respiratorami w szpitalach. W sposób łagodny przechodzimy zachorowania, aczkolwiek wiemy, że osoby starsze będące w grupie ryzyka zdecydowanie gorzej przechodzą zakażenia koronawirusem, czasem w sposób bardzo ciężki – tłumaczył wiceminister.

Cała rozmowa z Waldemarem Kraską w „Aktualnościach dnia” dostępna jest [TUTAJ].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl