fot. PAP/UKRINFORM

W. Zełenski: Należy zablokować wszystkie operacje eksportowo-importowe z Rosją

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wyraził w nocy z poniedziałku na wtorek, w nagraniu wideo, przekonanie, ze w ramach kolejnego pakietu sankcji należy zablokować wszystkie operacje eksportowe i importowe z Rosją.

„Warto przygotować się do kolejnych posunięć sankcyjnych. Tak czy inaczej będziemy musieli zablokować wszystkie operacje eksportowo-importowe z Rosją ponieważ z nich właśnie Moskwa czerpie zyski. A oni nawet nie rozumieją, że należy przestrzegać prawa międzynarodowego i zachować pokój w Europie” – oświadczył Zełenski w relacji agencji Ukrinform.

Jak dodał Ukraina pracuje obecnie z ze swoimi partnerami międzynarodowymi nad nowymi sankcjami wobec Rosji. Oczekuje się że nowy pakiet sankcji Unia Europejska przedstawi w najbliższym czasie. Zełenski zaznaczył, że pakiet ten powinien zawierać konkretne posunięcia w celu zablokowania uzyskiwania przez Rosję dochodów z eksportu energii.

„Wierzymy, że to zostanie zrobione, tak aby terrorystyczne państwo nie otrzymywało miliarda euro dziennie za paliwa” – podkreślił prezydent.

„Cały wolny świat jest zjednoczony aby nie dopuścić aby ktokolwiek usprawiedliwiał nazizm, zabijał dzieci i niszczył spokojne miasta, tak jak czyni to Rosja” – powiedział Zełenski.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl