fot. PAP/EPA

Watykański sekretarz stanu: Stolica Apostolska gotowa do mediacji, Rosja nie odpowiada

Stolica Apostolska jest gotowa do mediacji w związku z wojną na Ukrainie, ale Rosja nie odpowiedziała dotychczas na tę inicjatywę – oświadczył w niedzielę watykański sekretarz stanu ksiądz kardynał Pietro Parolin. Manifestacje antywojenne w Rosji uznał za „znak nadziei”.

W wywiadzie dla włoskiej telewizji Mediaset ks. kard. Pietro Parolin podkreślił: „Pozostaje gotowość Stolicy Apostolskiej”.

„Oczywiście ta gotowość musi spotkać się z pragnieniem stron, by skorzystać z takiej pomocy” – wskazał sekretarz stanu kilka dni po swojej telefonicznej rozmowie z rosyjskim ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem.

„Strona rosyjska przyjęła to do wiadomości, ale dotąd nie było sygnałów wskazujących na to, że chce wykorzystać tę gotowość” – przyznał ks. kard. Pietro Parolin.

Zaznaczył zarazem: „Nie jest ważne, czy oferta Stolicy Apostolskiej zostanie przyjęta, trwają inne kontakty, także inni zaoferowali swoją mediację. Ważne jest, by doszło do zakończenia tego, co się dzieje”.

Ks. kard. Pietro Parolin zaznaczył: „Także w Rosji, jak widziałem, jest wiele ruchów, które proszą o pokój; to według mnie znak nadziei w tej sytuacji, która nadziei nie oferuje zbyt wiele”.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl