fot. PAP/EPA

W. Zełenski i J. Trudeau oklaskiwali w kanadyjskim parlamencie członka SS Galizien – ukraińskiej organizacji kolaborującej z Niemcami w czasie II wojny światowej

W kanadyjskim parlamencie w obecności Wołodymyra Zełenskiego uhonorowano członka SS Galizien – zbrodniczej ukraińskiej organizacji kolaborującej z Niemcami. Oklaskiwali go premier Kanady i prezydent Ukrainy.

Wołodymyr Zełenski podczas wizyty w Kanadzie wygłosił przemówienie w kanadyjskim parlamencie.

– Rosyjska agresja musi zakończyć się naszym zwycięstwem – podkreślił prezydent Ukrainy.

Ukraiński przywódca dziękował Kanadzie za dotychczasową pomoc. Jego przemówienie było co jakiś czas przerywane oklaskami. Został przyjęty w Kanadzie jak bohater.

Niestety w podobny sposób podczas tej wizyty w parlamencie przyjęto 98-letniego Jarosława Hunkę. To weteran zbrodniczej SS Galizien. Ukraińska formacja kolaboracyjna odpowiadała za zamordowanie tysięcy Polaków i Żydów. Spiker Izby Gmin wyraził uznanie dla Jarosława Hunki za walkę o ukraińską niepodległość przeciwko Rosjanom. Członek zbrodniczej formacji otrzymał od zgromadzonych – w tym od prezydenta Ukrainy – owacje na stojąco.

„Polska jest najlepszym sojusznikiem, jakiego ma Ukraina, nigdy nie zgodzimy się na wybielanie takich złoczyńców! Jako ambasador RP w Kanadzie oczekuję przeprosin” – napisał w mediach społecznościowych Ambasador RP w Ottawie, Witold Dzielski.

https://twitter.com/WitoldDzielski/status/1706062594719559948

Przeprosin domagały się także organizacje żydowskie. Spiker Izby Gmin wziął winę na siebie i przeprosił. Całą sprawę nazwał przeoczeniem i zapewnił, że określił Jarosława Hunkę mianem „bohatera” z własnej inicjatywy. Konserwatywna Partia Kanady żąda też przeprosin od premiera Justina Trudeau.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl