PAP/EPA

W. Zełenski: Bank Światowy przekaże 4,8 mld dolarów na odbudowę Ukrainy

Bank Światowy przekaże kwotę 4,8 mld dolarów na odbudowę naszego kraju – poinformował w piątek na Instagramie prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Wyrażam wdzięczność za to, że jesteśmy słyszani i wspierani – dodał ukraiński przywódca.

„Podczas czwartkowej narady ministerialnej (debaty o pomocy dla Ukrainy, zorganizowanej w Waszyngtonie przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy i Bank Światowy – PAP) zwróciłem się do Banku Światowego i w efekcie otrzymaliśmy pomoc. (…) Z takim wsparciem zdołamy szybko odbudować nasze państwo” – napisał Zełenski.

W czwartek prezydent szacował, że potrzeby finansowe Ukrainy to około 7 mld dolarów miesięcznie, a premier Denys Szmyhal ocenił, że pomoc w celu pokrycia deficytu budżetowego mogłaby wynieść 4-5 mld dolarów. Według szefa rządu koszty odbudowy państwa po wojnie z Rosją będą oscylować wokół kwoty 600 mld dolarów – przekazała w piątek agencja Interfax-Ukraina.

Bank Narodowy Ukrainy (bank centralny) poinformował, że wartość międzynarodowego wsparcia dla Ukrainy od początku rosyjskiej inwazji (24 lutego) wynosi już ponad 3,8 mld dolarów.

 

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl