By Nameneko and others - vector coat of arms image traced by User:Nameneko from Image:Moldova gerb large.png. Construction sheet can be found at http://flagspot.net/flags/md.html#const, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=433231

Premier Mołdawii: Wysłaliśmy Brukseli odpowiedź ws. naszej kandydatury do UE

Władze Mołdawii skierowały do Brukseli odpowiedź w ramach kwestionariusza związanego z kandydaturą kraju do członkostwa w Unii Europejskiej – ogłosiła w piątek premier Natalia Gavrilita. „Dziś zrobiliśmy kolejny krok w kierunku naszej europejskiej przyszłości, której pragną obywatele Mołdawii” – powiedziała.

Szefowa rządu w Kiszyniowie podkreśliła, że piątek jest „dniem historycznym dla Mołdawii” z powodu wysłania pierwszej partii odpowiedzi na unijny kwestionariusz. Zaznaczyła, że na odpowiedź na drugą część pytań jej gabinet przekaże Brukseli w maju.

Sprecyzowała, że w wysłanym dokumencie rząd poinformował UE o organizacji instytucji państwowych Mołdawii, wymiarze sprawiedliwości i przepisach dotyczących praw człowieka, a także o sytuacji gospodarczej kraju.

Mołdawia otrzymała kwestionariusz od Komisji Europejskiej 11 kwietnia, czyli ponad miesiąc po złożeniu wniosku o przyjęcie do UE. Odpowiedzi zawarte w tym dokumencie mają pomóc w formalnym nadaniu temu państwu statusu państwa kandydującego do Unii.

 

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl