fot. aksim.edu.pl

W WSKSiM zakończyła się konferencja „Przedsiębiorczość w Polsce – Nowe Perspektywy Rozwoju”

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyła się konferencja pod hasłem „Przedsiębiorczość w Polsce – Nowe Perspektywy Rozwoju”. W wydarzeniu wzięli udział m.in.: wicepremier Jacek Sasin, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz oraz szef resortu cyfryzacji Marek Zagórski.

Spotkanie otworzył rektor-założyciel WSKSiM o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR. W swoim wystąpieniu wskazał na znaczenie etyki.

– Jeżeli nie będzie etyki przed techniką, przed jakimkolwiek postępem ludzkim, to zginiemy, pozabijamy się wszyscy. Dlaczego właśnie takie konferencje tutaj? Bo właśnie etyka – jak sobie dać radę, żeby przejść przez tę ziemię godnie i z pełnymi rękami – mówił o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Wicepremier Jacek Sasin, minister aktywów państwowych, zwrócił uwagę, że w wielkich polskich firmach jest obecnie witalność i chęć rozwoju. Podkreślił, że jest to kompatybilne z polityką rządu, który stawia na małe i średnie przedsiębiorstwa oraz na rozwój spółek Skarbu Państwa.

– Można rzeczywiście w ten sposób zarządzać firmami państwowymi, żeby one stały się mocnymi graczami na rynku, nie tylko polskim, ale szerzej – środkowoeuropejskim czy szerzej europejskim. Dobrym przykładem są też firmy, których prezesi zasiadają dzisiaj na tej sali, jest cała sfera paliwowa – PKN Orlen, który zwielokrotnił swoje zyski w tym czasie, stał się dzisiaj podmiotem, graczem; wychodzi już poza ten nasz polski rynek; jest obecny na Litwie, w Czechach, również na rynku niemieckim. To pokazuje, że my mamy dzisiaj potencjał w spółkach Skarbu Państwa, żeby stać się ważnym graczem na tym rynku europejskim – zaznaczył wicepremier Jacek Sasin. 

Organizatorami konferencji były: Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz Instytut Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły m.in.: Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj