fot. https://twitter.com/PolicjaLubelska

W woj. wielkopolskim 43-latka podejrzana m.in. o kradzież i zniszczenie ksiąg liturgicznych

Policjanci z Wronek (woj. wielkopolskie) zatrzymali kobietę podejrzaną o kradzież oraz zniszczenie mszału i lekcjonarza. W trakcie zatrzymania 43-latka naruszyła też nietykalność cielesną interweniujących funkcjonariuszy.

Jak poinformowała w czwartek mł. asp. Sandra Chuda z KPP w Szamotułach (wielkopolskie), dwa dni temu policjanci z Komisariatu Policji we Wronkach otrzymali zawiadomienie od księdza proboszcza o tym, iż w jednym z wronieckich kościołów doszło do kradzieży.

„Z ustaleń wynikało, iż w dniu 1 maja nieznana sprawczyni ukradła mszał oraz lekcjonarz, a następnie zniszczyła księgi liturgiczne i porzuciła je w lesie. Policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie, wykonali oględziny ksiąg oraz zabezpieczyli monitoring” – podkreśliła mł. asp. Sandra Chuda.

Dodała, że na podstawie nagrań z kamer i ustaleń dokonanych ze zgłaszającym oraz z mieszkańcami policjanci wytypowali kobietę podejrzaną o kradzież. Okazało się, że była to 43-letnia obywatelka Ukrainy.

„Kobieta została zatrzymana przez kryminalnych oraz dzielnicowego jeszcze tego samego dnia. W trakcie zatrzymania 43-latka naruszyła nietykalność cielesną interweniujących funkcjonariuszy oraz starała się uniemożliwić im doprowadzenie do radiowozu poprzez szarpanie się i zapieranie. Po zebraniu materiałów dowodowych, kobieta została przesłuchana i usłyszała zarzuty kradzieży oraz zniszczenia mszału oraz lekcjonarza, a także naruszenia nietykalności cielesnej oraz próby wymuszenia na funkcjonariuszach zaniechania prawnej czynności służbowej” – wskazała mł. asp. Sandra Chuda.

Decyzją prokuratora 43-latka została objęta dozorem policji oraz zakazem opuszczania kraju.

Za kradzież i zniszczenie mienia polskie prawo przewiduje do 5 lat więzienia, za pozostałe przestępstwa do 3 lat.

PAP

drukuj