Wielkopolskie: funkcjonariusze SG ujawnili ponad 600 tys. papierosów bez akcyzy

Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej podczas kontroli samochodu dostawczego ujawnili ponad 600 tys. sztuk papierosów bez wymaganych znaków akcyzy. Łączna wartość zabezpieczonego towaru to ponad 400 tys. zł. W sprawie zatrzymano mieszkańca Wielkopolski.

„Funkcjonariusze SG w jednej z miejscowości powiatu wągrowieckiego zatrzymali do kontroli samochód dostawczy marki Opel Vivaro. Po otwarciu części ładunkowej pojazdu, okazało się, że auto wypełnione jest kartonami, w których znajdowały się papierosy jednej ze znanych marek tytoniowych” – powiedział PAP w poniedziałek rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej kpt. SG Rafał Potocki.

Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 600 tys. sztuk papierosów bez wymaganych znaków akcyzy. Szacunkowa wartość przejętego towaru to ponad 400 tys. zł.

„Gdyby te papierosy trafiły do sprzedaży, Skarb Państwa straciłby prawie 700 tys. zł z tytułu niezapłaconych podatków” – powiedział kpt. Rafał Potocki.

W sprawie zatrzymano kierowcę samochodu dostawczego, który przewoził papierosy; to 30-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego. Jak powiedział Potocki, mężczyźnie za przestępstwo paserstwa akcyzowego grozi grzywna lub kara nawet do 3 lat więzienia.

Czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału SG pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wągrowcu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl