fot. httpwww.bociany.przygodzice.pl

Wielkopolskie: pierwsze jajo w bocianim gnieździe w Przygodzicach

Pierwsze jajo pojawiło się w sobotę wieczorem w słynnym bocianim gnieździe w wielkopolskich Przygodzicach. Rodzicami są Dziedzic i Przygoda – informują internauci, śledzący życie bocianów z Przygodzic.

W tym roku pierwszy bocian w gnieździe w Przygodzicach pojawił się wyjątkowo wcześnie, bo już 15 marca. Partnerka dołączyła do niego cztery dni później. W sobotę wieczorem samica złożyła pierwsze jajo.

Wszystko bardzo skrupulatnie śledzą internauci na całym świecie, których obecnie jest kilka milionów. To dzięki nim wiadomo, że jajo zostało zniesione tuż po godz. 22:30.

Pisklęta wykluwają się po około 33-34 dniach wysiadywania jaj.

Bocianie gniazdo w Przygodzicach można podglądać też nocą, dzięki kamerze na podczerwień. Jest umieszczone na stabilnym stelażu, co zmniejsza drgania nawet przy bardzo silnym wietrze.

Koordynatorem projektu „Blisko bocianów” z Przygodzic jest Paweł Dolata. Losy bocianiej rodziny z Przygodzic od 2006 r. można obserwować na stronie www.bociany.przygodzice.pl.

Do tej pory pod okiem kamery wykluło się 49 piskląt.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl