W weekend na Węgrzech zatrzymano ponad 18 tys. migrantów

Na Węgrzech w weekend zatrzymano 18 757 migrantów, którzy nielegalnie przekroczyli granicę. Władze wykupiły powierzchnię reklamową w libańskich gazetach, by poinformować potencjalnych migrantów, że nie pozwolą im nielegalnie przedostać się na swe terytorium.

Według poniedziałkowych danych węgierskiej policji większość z migrantów, zatrzymanych od piątku do niedzieli, przedostała się do kraju od strony Chorwacji, a następnie została przewieziona do granicy z Austrią.

Z kolei władze Austrii szacują, że w weekend do tego kraju dotarło ok. 22 tys. migrantów.

Aby zniechęcić syryjskich uchodźców przebywających w Libanie przed udaniem się na Węgry, władze w Budapeszcie w poniedziałek opublikowały w libańskich gazetach ogłoszenia w językach arabskim i angielskim.

„Węgrzy są gościnni, ale wobec tych, którzy próbują nielegalnie przedostać się na Węgry, podjęte zostaną surowe kroki” – napisano w materiale, który zajmuje całą stronę.<

W tekście przypomniano, że „nielegalne przekroczenie granicy jest przestępstwem, za które grozi więzienie”. Władze Węgier zwróciły się do uchodźców, by „nie słuchali przemytników”. Wcześniej podobne materiały na temat zmiany przepisów zostały opublikowane w czterech libańskich gazetach przez władze Danii. Liban przyjął ponad milion uchodźców z ogarniętej wojną Syrii.

PAP/ RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl