M. Sadurska o projekcie ws. emerytur: brakuje dobrej woli w Sejmie

Szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Sadurska powiedziała PAP, że „zabrakło dobrej woli”, aby obecny Sejm zajął się projektem ws. obniżenia wieku emerytalnego. Poinformowała też, że „w niedługim czasie” prezydent Andrzej Duda złoży projekt dot. kwoty wolnej od podatku.

W rozmowie z PAP Sadurska odniosła się do wypowiedzi marszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, która stwierdziła, że nie ma możliwości, by obecny Sejm zajął się prezydenckim projektem dotyczącym obniżenia wieku emerytalnego. Tak dużej ustawy nie da się zrobić na jednym posiedzeniu izby – powiedziała marszałek.

Bardzo mnie dziwi stwierdzenie pani marszałek Kidawy-Błońskiej. Przy dobrej woli Sejm i Senat projekt ustawy, który złożył pan prezydent, jest w stanie przyjąć. Nasz parlament wielokrotnie pokazywał, że można uchwalić ustawę w ciągu 48 godzin. Tutaj koalicja rządząca, jeśli chciała, takie projekty przyjmowała – podkreśliła Sadurska.

Szefowa prezydenckiej kancelarii zaznaczyła, że skrócenie wieku emerytalnego jest bardzo istotne dla wielu Polaków.

Obecny czas jest dobry do złożenia tego typu projektów. Chciałbym przypomnieć pani marszałek, że w ciągu niespełna dwóch tygodni Sejm podjął decyzję o podwyższeniu Polakom wieku emerytalnego. Tutaj jakoś większość sejmowa nie widziała żadnego problemu – powiedziała.

Słowa pani marszałek odbieram jako brak dobrej woli. Gdyby ona była, projekt stałby się obowiązującym prawem i zostałaby wypełniona wola Polaków – dodała.

Sadurska nie zgodziła się z argumentem podnoszonym głównie przez polityków PO, że prezydent, składając projekt w czasie kampanii wyborczej, chce wpłynąć na wynik wyborów.

Andrzej Duda przed wyborami prezydenckimi zapowiadał, że w pierwszej kolejności złoży dwa projekty: obniżający wiek emerytalny i dotyczący podwyższenia kwoty wolnej od podatku. Podpisał umowę ze społeczeństwem, że tego dokona i wywiązał się z tego zobowiązania  – mówiła.

Sadurska zapewniła, że prezydent nie zrezygnuje ze złożenia w najbliższych dniach projektu ws. kwoty wolnej od podatku.

Pan prezydent złoży projekt ws. kwoty wolnej od podatku w niedługim czasie – poinformowała.

Sadurska przypomniała, że – zgodnie z zapowiedzią Andrzeja Dudy – projekt ustawy ws. emerytur zostanie złożony w następnej kadencji Sejmu, kiedy będzie nowa koalicja rządząca.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl