fot. twitter.com/PolskaPolicja

W Warszawie ruszyły wzmożone kontrole policji przed feriami

W związku z rozpoczynającymi się feriami zimowymi stołeczni policjanci z wydziału ruchu drogowego rozpoczynają w piątek po południu wzmożone kontrole na trasach wyjazdowych z Warszawy – poinformował podkom. Paweł Przestrzelski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji.

Jak przekazał podkomisarz Paweł Przestrzelski, podczas ferii zimowych, które na Mazowszu rozpoczynają się 10 lutego, policjanci wydziału ruchu drogowego Komendy Stołecznej Policji podejmą szereg działań, które mają zapewnić bezpieczeństwo na drogach Warszawy i ościennych powiatów.

„Będziemy prowadzić wzmożone kontrole na trasach wyjazdowych z Warszawy. Szczególnie w te dni, kiedy się zaczynają ferie, na ich przełomie jak i na końcu ferii. W tych miejscach będzie więcej policjantów, którzy będą kontrolować m.in. prędkość, trzeźwość, stan techniczny pojazdów. Jeśli będą większe utrudnienia w ruchu, to policjanci pokierują ruchem” – podkreślił policjant.

Wskazał, że podczas ferii w działaniach „drogówki” będzie brała też udział specjalna grupa SPEED. „Policjanci będą kontrolować prędkość, zwłaszcza na drogach wyjazdowych. Pamiętajmy, że są to w większości radiowozy nieoznakowane, policjanci będą sprawdzać chociażby czy są zapięte pasy u kierowców i czy dzieci są przewożone w fotelikach w prawidłowy sposób” – dodał podkomisarz.

Poinformował również, że od początku roku policjanci z grupy SPEED zatrzymali prawie 330 praw jazdy, a od początku funkcjonowania grupy to ponad 4,2 tys. praw jazdy.

Zaznaczył w rozmowie z PAP, że to nie będą jedyne działania policjantów.

„Będziemy, jak co roku na Torwarze, gdzie policjanci w godzinach porannych będą kontrolować autokary. Będziemy to robić wspólnie z Mazowieckim Inspektoratem Transportu Drogowego. Każdy autokar może przyjechać. Poza dniami i godzinami wyszególnionymi na naszej stronie internetowej wrd.policja.waw.pl, gdzie można zgłosić potrzebę kontroli autokaru. Wszystkie szczegóły znajdują się na naszej stronie internetowej” – powiedział.

„Będziemy również w miejscach pobytu dzieci, tam, gdzie wiemy, że dzieci spędzają <<Zimę w mieście>>, tam policjanci będą zwracali szczególną uwagę na relację kierowca-pieszy” – tłumaczył.

Wskazał też, że podczas ferii funkcjonariusze z sekcji profilaktyki społecznej wydziału ruchu drogowego KSP w ramach programu „Zima w mieście” będą rozmawiać z dziećmi o bezpieczeństwie. „Będziemy tłumaczyć, jakie zachowania są prawidłowe, będziemy również zwracać uwagę na poruszanie się w rejonie przejść dla pieszych oraz na elementy odblaskowe, które są bardzo istotne” – podał.

„Zapraszamy również do nas, na ul. Karolkową 46, gdzie policjanci poprowadzą zajęcia dla dzieci, pokażemy sprzęt, jaki wykorzystujemy w codziennej służbie. Na takie zajęcia trzeba się do nas zgłosić telefonicznie pod numerami telefonów (22) 603 79 10, (22) 603 77 86 lub napisać maila na adres [email protected] – zaznaczył.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl