fot. PAP/Marcin Obara

W Warszawie odbyła się dziś Rada Krajowa PO

Lider PO podczas Rady Krajowej partii obiecał podwyższenie zarobków nauczycieli o 1 000 zł brutto i przywrócenie programu in vitro. Odnosząc się do pomocy socjalnej, podkreślił, że „nic, co przyznane, nie będzie odebrane”.

W Warszawie odbyła się dziś Rada Krajowa PO. Zainaugurowano kampanię wyborczą, zatwierdzono też kandydatów Koalicji Europejskiej do PE. 6 kwietnia ma się odbyć konwencja wyborcza Koalicji Europejskiej, która zainauguruje kampanię wyborczą do europarlamentu i zaprezentuje swój program wyborczy.

O jego kierunkach mówił dziś między innymi lider partii Grzegorz Schetyna, a także prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Grzegorz Schetyna zobowiązał się, że do 2030 r. Polska dostanie o dziesiątki miliardów złotych więcej z UE niż wynika to z dzisiejszych propozycji.

PO – bojąc się utraty elektoratu – musi przede wszystkim obiecać, że nie odbierze tego, co dał PiS – ocenił prof. Mieczysław Ryba.

– Te obietnice w stosunku do nauczycieli są w istocie obietnicami do ich elektoratu, bo zdaje się, że to grono w większości głosuje na Koalicję Europejską. Ponieważ eurowybory są wyborami na to, kto bardziej zmobilizuje elektorat i oni chcą ten swój elektorat zmobilizować i wykorzystać ten strajk. Natomiast jeśli mówimy o straszeniu, to PO chce straszyć PiS-em jako partią antyeuropejską, jako tą, która wyprowadzi Polskę z UE. Stąd te hasła o Rosji, o tym, że Schetyna więcej pieniędzy dostanie. Oczywiście można zadać pytanie: „Za co te pieniądze?”. Za to, że cała suwerenność z Polski zostanie wypłukana i decyzyjność zostanie przeniesiona na Brukselę? – podkreślił prof. Mieczysław Ryba.

Podczas Rady Krajowej PO z ust polityków Platformy padło wiele oskarżeń pod adresem PiS. Grzegorz Schetyna „Ewakuacją” nazwał start w wyborach do PE między innymi wicepremier Beaty Szydło czy szefowej MEN Anny Zalewskiej.

Z kolei prezydent Warszawy oskarżył PiS o politykę opartą na kłamstwie i manipulacji. Politykę PO uznał za politykę opartą na wartościach.

Koalicję Europejską współtworzą: PO, PSL, SLD, Nowoczesna i Zieloni.

RIRM

drukuj