fot. PAP/Mateusz Marek

W tym tygodniu poznamy sztab wyborczy i nowe propozycje programowe prezydenta Andrzeja Dudy

Jeszcze w tym tygodniu możemy poznać sztab wyborczy i nowe propozycje programowe prezydenta Andrzeja Dudy. Takie sygnały płyną od polityków obozu rządzącego.

Andrzej Duda oficjalnie zainaugurował batalię o reelekcję.

– Tak, DudaBus z powrotem wróci na swoje tory. Taki czas – mówił prezydent Andrzej Duda.

DudaBus to nie nowość, ale powrót do tego, co działo się pięć lat temu. Wtedy właśnie Andrzej Duda rozpoczął objazd po kraju.

– Jako jedyny objechał wszystkie powiaty w Polsce. Jest prezydentem dialogu – wskazał poseł PiS Tomasz Rzymkowski.

– Pan prezydent – może jak nikt inny w Polsce – potrafi rozmawiać z narodem – akcentował Paweł Mucha, wiceszef Kancelarii Prezydenta RP.

Z tych spotkań z Polakami rodziły się realne propozycje – mówił prezydencki minister Paweł Mucha.

– Trzynasta emerytura w dużym stopniu wzięła się ze spotkań krajowych prezydenta – powiedział.

Na razie jednak z ust prezydenta nie padły żadne nowe propozycje programowe.

– Będziemy je przedstawiać w trakcie kampanii. Już pierwsze być może w tym tygodniu, a następne w kolejnych tygodniach – oznajmił w RMF Radosław Fogiel, zastępca rzecznika Prawa i Sprawiedliwości.

Opozycja chce narzucić swój temat kampanii. Łączy gest i wyciągnięty palec poseł Joanny Lichockiej z wciąż wymagającą naprawy służbą zdrowia. Właśnie na ten temat Małgorzata Kidawa-Błońska rozmawiała na Podkarpaciu.

– Nie może być tak, że mówi się, że rodzina jest najważniejsza, a kobiety w Polsce martwią się, czy będą miały, gdzie urodzić dzieci, bo oczywiście są wielkie szpitale, ale one są daleko, a dzieci najczęściej rodzi się blisko domu – mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska.

– Rząd podjął decyzję o przekazaniu 2 mld na telewizję, która właściwie uprawia propagandę rządową, a 2 mld to jest o wiele więcej niż przeznaczamy na całą chemioterapię dla Polaków – dodał Bartosz Arłukowicz, szef sztabu wyborczego Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

Jednak to z Pałacu Prezydenckiego wyszła propozycja realnej zmiany w walce z rakiem. Powstała Narodowa Strategia Onkologiczna, a środków w całej służbie zdrowia jest więcej – mówił prezydencki minister Paweł Mucha.

– Przyjęta niedawno przez rząd Narodowa Strategia Onkologiczna to jest pierwszy w Polsce plan walki z rakiem, który jest planem wzorowanym na najlepszych rozwiązaniach amerykańskich – powiedział wiceszef Kancelarii Prezydenta RP.

Konwencja, która zainaugurowała kampanię Andrzeja Dudy, była pokazem siły.

– Polacy wciąż nam ufają, Polacy wciąż ufają prezydentowi Andrzejowi Dudzie i chcą na niego głosować – wskazał Rafał Bochenek, poseł PiS.

Prawdziwym sprawdzianem będą jednak wybory.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl