W Toruniu rozpoczęło się 11. Dziękczynienie w Rodzinie

Rodzina Radia Maryja z całej Polski, a nawet świata, zjechała się na wspólnym dziękczynieniu w Toruniu. Transmisję wydarzenia mogą Państwo oglądać na antenie TV Trwam.

To już 11. edycja spotkania wielkiej Rodziny Radia Maryja. [oglądaj na żywo] 

– Dziękczynienie w Rodzinie to święto Rodziny Radia Maryja, podczas którego chcemy spojrzeć sobie prosto w oczy i powiedzieć zwyczajne staropolskie „Bóg zapłać”. Dziękujemy za to wszystko, co dzieje się w niwie Bożej Ewangelizacji, nowej ewangelizacji – mówił o. Piotr Dettlaff CSsR.

Jak co roku, program dziękczynienia jest bardzo bogaty.

– Rozpoczynamy o godzinie 11.00, najpierw zespoły dziecięce, młodzieżowe, te, które wygrały konkurs Festiwalu Dzieci i Młodzieży organizowany przez Fundację Nasza Przyszłość z 1 % z podatku dochodowego – poinformował o. dyr. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Następnie, w samo południe, odbędzie się centralny punkt spotkania: uroczysta Msza św. sprawowana w toruńskim sanktuarium pw. NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II pod przewodnictwem ordynariusza diecezji toruńskiej ks. bp. Wiesława Śmigla. Po Eucharystii przejdziemy do amfiteatru za świątynią.

– Przygotowaliśmy wspaniałe koncerty. Na naszej scenie podczas Dziękczynienia w Rodzinie wystąpi Jacek Silski. W świat opery i operetki przeniosą nas Agnieszka i Wojtek Sokolniccy. Wystąpi Orkiestra Reprezentacyjna Marynarki Wojennej, która poderwie nas do wspólnego śpiewu znanych i lubianych pieśni patriotycznych. Wszak to 80. rocznica II wojny światowej. Koncert galowy dla Rodziny Radia Maryja zagra Zespół Pieśni i Tańca „Mazowsze” podkreślił o. Piotr Dettlaff CSsR.

Na tym jednak nie koniec atrakcji. Na uczestników dziękczynienia czekają stoiska m.in. z bogatą i zdrową ofertą kulinarną.

– Na tych stoiskach żywność ekologiczna, różnego rodzaju przetwory, możliwość nabycia, możliwość zapoznania się z dobrą katolicką książką, tak bardzo jej teraz potrzeba, oczywiście przyjadą także górale z kożuchami – powiedział o. Piotr.

Swoje stoiska przygotowali także: Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Na parkingu przy sanktuarium – w „Miasteczku zdrowia” są przeprowadzane bezpłatne konsultacje medyczne ze specjalistami z zakresu onkologii, chorób serca i cukrzycy, a najmłodsi mogą spędzić miło czas w miasteczku Straży Pożarnej oraz na sportowym placu zabaw, przygotowanym specjalnie dla nich przez Centralny Ośrodek Sportu. Z centrum Torunia na dziękczynienie można dojechać bezpłatnie specjalnie oznakowanymi autobusami. Szczegóły znajdują się na stronie portalu Radia Maryja [tutaj] oraz na stronie urzędu miasta Torunia. Tegoroczne uroczystości odbywają się pod honorowym patronatem ks. bp. Wiesława Śmigla, Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka oraz prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego.

TV Trwam News/RIRM

drukuj