fot. Tomasz Strąg

W środę Sejm zajmie się wnioskami o wotum nieufności wobec B. Szydło i E. Rafalskiej  

Sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny negatywnie zaopiniowała wniosek o wotum nieufności wobec wicepremier Beaty Szydło i minister Elżbiety Rafalskiej. Jutro dyskusja przeniesie się na salę plenarną Sejmu.

Platforma Obywatelska obarcza wicepremier Beatę Szydło i minister Elżbietę Rafalską winą za zawieszony w ostatnich dniach protest rodziców osób niepełnosprawnych. Stąd wniosek o wotum nieufności, który – jak przekonuje prof. Jacek Piotrowski – jest próbą przypomnienia tego, co działo się w Sejmie tak, by postawić rząd w trudnej sytuacji medialnej.

– Chyba każdy, kto oglądał, kto śledził, kto interesował się chociaż trochę sprawą związaną z protestem niepełnosprawnych, zauważył duże zaangażowanie pani minister Rafalskiej, która autentycznie chciała rozmawiać, dążyła do dialogu – zwraca uwagę prof. Jacek Piotrowski.

Tego zaangażowania nie dostrzega jednak opozycja. Trudno uzasadnić wniosek o wotum nieufności brakiem zrozumienia i zainteresowania ze strony rządu – mówi prof. Jacek Piotrowski i dodaje, że samo składanie kolejnych obietnic przez PO może zapędzić opozycję w kozi róg.

– Tutaj opozycja nie do końca postępuje racjonalnie. Formułowanie takich wniosków, a jednocześnie sugerowanie, że kiedy dojdzie do władzy, to rozszerzy Program 500 plus dla wszystkich dzieci, to przekaże 500 zł dla niepełnosprawnych i tego typu obietnice bez pokrycia, mogą się w przyszłości zemścić – dodaje profesor.

Takie deklaracje bardzo szybko zweryfikują wyborcy.

Wniosek o wotum nieufności już teraz negatywnie zaopiniowała sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny. [czytaj więcej]

To hipokryzja i wykorzystywanie osób niepełnosprawnych do politycznych gierek – tak postawę Platformy komentowała sama wicepremier Beata Szydło. Uderzenie w politykę społeczną PiS to trafienie kulą w płot – mówi o całej sprawie minister Elżbieta Rafalska.

Na salę plenarną Sejmu wniosek o wotum nieufności trafi jutro. Początek dyskusji po godz. 16.00.

TV Trwam News/RIRM

drukuj