fot. Robert Sobkowicz/Nasz Dziennik

W sobotę rozpocznie się 27. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę

Już jutro rozpocznie się 27. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. W tym roku modlitewnemu spotkaniu przyświeca hasło: „Polska miłością wskrzeszona”.

Pierwszy dzień rozpocznie się koncertem orkiestry Victoria o godz. 17.30, a tuż po nim sprawowana będzie Eucharystia, której będzie przewodniczył ks. bp Antoni Pacyfik Dydycz, biskup senior diecezji drohiczyńskiej. Pielgrzymi zgromadzą się także na różańcu i Apelu Jasnogórskim.

Do udziału w pielgrzymce zachęca Dyrektor Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

– Już tylko godziny dzielą nas od 27. Pielgrzymki do naszej Pani, Najświętszej Matki Pana Jezusa i naszej najlepszej Matki i Królowej Polski. Idziemy do serca Polski, do serca Matki. Idziemy w setną rocznicę odzyskania, po 123 latach niewoli, niepodległości naszej Ojczyzny. Stąd też hasło: „Polska miłością wskrzeszona”. Zaczynamy w sobotę o godz. 18.00 Eucharystią przy ołtarzu na szczycie jasnogórskim – mówi o dr. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Centralnym punktem pielgrzymki będzie niedzielna Eucharystia. Mszy św. o godzinie 11.00 będzie przewodniczył ks. kard. Zenon Grocholewski, były Prefekt Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej.

Transmisję z Jasnej Góry przeprowadzą Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

 

drukuj