W służbach WOT popłynęła krew wsparcia

Żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej solidaryzują się ze swoją koleżanką, oddając krew dla jej chorej na białaczkę mamy. Do kieleckiego Regionalnego Centrom Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa tylko w sobotę zgłosiło się ponad 60 terytorialsów  i oddało prawie 28 litrów krwi.

Wsparcie lokalnej społeczności jest fundamentem służby w Wojskach Obrony Terytorialnej. Tym razem pomocy potrzebuje mama żołnierza 10. ŚBOT, pani Grażyna Kubicka.

– Nasz żołnierz przekazał informację, że u mamy wykryto ostrą białaczkę i potrzebna jest krew. Świętokrzyscy terytorialsi w odpowiedzi na ten apel niezwłocznie skierowali się do punktów pobrań krwi – powiedział płk Piotr Hałys, dowódca 10. ŚBOT.

W ostatnią sobotę, 22 stycznia, zorganizowano akcję Honorowych Dawców Krwi wspólnie z RCKiK w Kielcach. Ponad 60 żołnierzy w tym dniu oddało prawie 28 litrów krwi. Akcja się nie kończy, krew nadal jest potrzebna, żołnierze indywidualnie zasilają centra krwiodawstwa w niezastąpiony lek. Apelujemy do wszystkich o solidarność z terytorialsami i oddawanie krwi.

Podczas oddawania krwi jest możliwość zarejestrowania się jako dawca szpiku, trzeba tylko zgłosić to w trakcie rejestracji i wypełnić specjalny kwestionariusz. Dodatkowo pobierane jest wtedy 10 ml krwi.

– W imieniu mamy bardzo dziękuję wszystkim, którzy już oddali krew. Mama jest już w trakcie chemii (już 6 dzień), a to dopiero początek ciężkiej walki z ostrą białaczką szpikową. Niestety krwi nadal brakuje. Jeszcze raz bardzo dziękuję i proszę o dalszą pomoc w walce! Krew dla Grażyny Kubickiej – Świętokrzyskie Centrum Onkologii – podkreślała kpr. Klaudia Kubicka, żołnierz 10. ŚBOT.

Żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, wspierając społeczeństwo województwa świętokrzyskiego, organizują liczne akcje krwiodawstwa. W ubiegłym roku były to m.in. akcje „Spokrewnieni służbą” czy „Krwioobieg Terytorialsa”. Odpowiadając na zbiórki celowe, świętokrzyscy terytorialsi zgromadzili 353 litry krwi podczas 797 donacji.

10. SBOT/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl