fot. por. Witold Sura

Podkarpackie: Żołnierze WOT odbywają szkolenie zintegrowane

Żołnierze z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej odbywają pierwsze w tym roku szkolenie zintegrowane. Ćwiczenia są prowadzone m.in. na poligonie w Nowej Dębie. W szkoleniu udział bierze ponad 100 żołnierzy.

Rzecznik prasowy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej por. Witold Sura powiedział w poniedziałek PAP, że szkolenie zintegrowane kończy etap szkolenia specjalistycznego.

„Szkolenie potrwa do niedzieli. Kolejnym etapem będzie zgrywanie pododdziałów” – dodał por. Witold Sura.

Szkolenie zintegrowane odbywa się po roku intensywnego szkolenia specjalistycznego. Obecnie pierwsza grupa żołnierzy podkarpackiej brygady bierze udział w zajęciach zintegrowanych, których organizatorem jest 34. Batalion Lekkiej Piechoty w Jarosławiu. Zajęcia są prowadzone m.in. na poligonie w Nowej Dębie.

Por. Witold Sura zaznaczył, że szkolenie zintegrowane pomaga żołnierzom WOT podnosić zarówno indywidualne, jak i zespołowe umiejętności.

„Każdy żołnierz WOT raz w roku ustawowo jest zobowiązany ukończyć 14-dniowe szkolenie zintegrowane. Ma ono na celu podsumować i uporządkować nabytą wiedzę, którą żołnierze nabyli od swoich dowódców kompanii, plutonu, sekcji oraz instruktorów” – przypomniał rzecznik.

Zdaniem Sury, kolejnym atutem ćwiczeń zintegrowanych jest to, że odbywają się one w zwykle niedostępnych garnizonach.

„Taka forma szkolenia w istotny sposób je urealnia i bardzo pozytywnie wpływa na zgranie pododdziału” – ocenił rzecznik.

Por. Witold Sura podkreślił, że ćwiczenia prowadzone są przez instruktorów, którymi często są byli żołnierze wojsk specjalnych.

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” powstała w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W skład brygady wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w: Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu i Sanoku. Brygada liczy obecnie ok. 3,5 tys. żołnierzy.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl