PAP/Piotr Polak

W. Skurkiewicz: Klasy wojskowe to ważny element kształcenia przyszłych żołnierzy

Klasy wojskowe to bardzo ważny element kształcenia przyszłych żołnierzy – powiedział w sobotę w Radomiu wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz. Zaznaczył, że resort obrony będzie w kolejnych latach kontynuował program wspierania szkół, które prowadzą taką działalność.

Wojciech Skurkiewicz wziął udział w uroczystości ślubowania klas pierwszych Szkół im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Radomiu. Zdaniem wiceministra placówka ta jest liderem wśród szkół uczestniczących w „Programie wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących piony certyfikowanych wojskowych klas mundurowych”.

„Jesteśmy bardzo dumni z tych młodych ludzi. Wspaniale prezentują się nie tylko w Polsce, ale także podczas wymiany międzynarodowej. Jeżdżąc za granicę, godnie reprezentują szkołę, Radom i naszą Ojczyznę” – zaznaczył Wojciech Skurkiewicz.

Według wiceszefa MON, a zarazem kandydata PiS na prezydenta Radomia, klasy mundurowe to ważny element kształcenia przyszłych żołnierzy.

„Dziś w MON zastanawiamy się, jak stworzyć pewne mechanizmy, które tym młodym ludziom będą pozwalały na kontynuowanie nauki na uczelniach wojskowych oraz będą zachęcały ich do podjęcia dalszej edukacji” – zaznaczył Wojciech Skurkiewicz. Dodał, że MON zamierza kontynuować program wspierania szkół ponadgimnazjalnych, prowadzących piony certyfikowanych wojskowych klas mundurowych. Od początku tego roku szkolnego w programie uczestniczy ponad 100 polskich szkół prowadzących klasy mundurowe.

Program został uruchomiony 1 września 2017 roku. Składają się na niego zajęcie teoretyczne i praktyczne, w tym w postaci szkoleni poligonowego. Zajęcia odbywają się przy wsparciu jednostek wojskowych i instytucji podległych MON.

PAP/RIRM

drukuj