fot. wikipedia.org

W. Skurkiewicz: wniosek o odwołanie szefa MON – kuriozalny

Wniosek, który złożyła Platforma Obywatelska, absolutnie nie powinien mieć racji bytu – ocenił w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja Wojciech Skurkiewicz. Polityk Prawa i Sprawiedliwości odniósł się w ten sposób do debaty nad wnioskiem nieufności dla ministra Antoniego Macierewicza.

Poseł Skurkiewicz zwrócił uwagę m.in. na szczególny okres złożenia dokumentu. „Za trzy dni mamy szczyt NATO w Warszawie (…), a PO urządza w parlamencie awanturę i hucpę polityczną nad odwołaniem ministra Antoniego Macierewicza” – podkreślił polityk.

Antonii Macierewicz jest najlepszym ministrem obrony narodowej po 1989 roku, jest jednym z najlepszych ministrów premier Beaty Szydło. Te zarzuty, które były artykułowane przez Stefana Niesiołowskiego, który zabierał głos w imieniu wnioskodawców, były niedorzeczne. (…) Ten wniosek, który PO chciała przeprowadzić jeszcze przed szczytem NATO w Warszawie jest kuriozalny, bo te zarzuty, które były kierowane pod adresem ministra Macierewicza nijak się mają do rzeczywistości, bo te działania podjęte przez szefa resortu obrony narodowej naprawdę zmierzają w kierunku poprawy bezpieczeństwa Polski i Polaków – mówił poseł.

Wojciech Skurkiewicz powiedział, że ani Stefan Niesiołowski ani Tomasz Siemoniak nie odnieśli się w sposób merytoryczny do tego co czynią minister Macierewicz i MON.

Jeżeli wnioskodawcy odwołują się do rzeczy, które mogły się wydarzyć wiele lat temu, które nijak się mają do profesjonalnego podejścia do polskiego wojska, do armii ze strony ministra Antoniego Macierewicza; jeżeli te osoby nie mogą zarzucić niekompetencji, dobrego kierunku zmian, to pozostaje im tylko buta, arogancja i agresja. I niestety tym kierowali się w dzisiejszych wystąpieniach były przewodniczący Komisji Obrony Narodowej Stefan Niesiołowski czy były minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak – komentował Wojciech Skurkiewicz.

Cała rozmowa: [tutaj]

RIRM

drukuj