[TYLKO U NAS] W. Skurkiewicz: sędziowie nie powinni angażować się politycznie

Przepisy polskiej konstytucji mówią jasno, że sędziowie nie powinni angażować się politycznie. Występy na scenie wskazują na to zaangażowanie w życie polityczne – powiedział na antenie TV Trwam w „Polskim punkcie widzenia” poseł PiS Wojciech Skurkiewicz.

Dziś w Sejmie odbędzie się kolejne posiedzenie. Wojciech Skurkiewicz, mimo prób protestów opozycji, jest przekonany, że posłowie innych partii nie będą po raz kolejny próbowali przerwać obrad.

– Jestem przekonany, że totalna opozycja nie powtórzy już prób blokowania mównicy. Tamta sytuacja nie powinna się zdarzyć. Tamci ludzie zachowywali się w sposób urągający powadze urzędu poselskiego i Parlamentu – zapowiedział.

Poseł PiS podkreślił, że reforma w sądownictwie jest nieodzowna ze względu na polityczne zaangażowanie niektórych sędziów.

– Przepisy polskiej Konstytucji mówią jasno, że sędziowie nie powinni angażować się politycznie. Te występy na scenie wskazują na to zaangażowanie w życie polityczne – zaznaczył.

Opozycji brakuje dzisiaj przywódcy, który ukierunkowałby jej działania. Do tej roli przymierzano już m.in. Grzegorza Schetynę, Ryszarda Petru i Ewę Kopacz. Żaden z polityków nie był jednak w stanie poprowadzić jej w konstruktywnym działaniu.

– Donald Tusk jest w Brukseli, Grzegorz Schetyna nie jest przywódcą tak charyzmatycznym, Ewa Kopacz jest osobą, o której praktycznie nikt się nie wypowiada. W stosunku do Ryszarda Petru były wielkie oczekiwania. Wzywał ludzi, by przychodzili pod Sejm i protestowali w piętnastostopniowym mrozie, a sam poleciał na Maderę – podsumował.

Całość programu „Polski punkt widzenia” z udziałem posła Wojciecha Skurkiewicza można zobaczyć [tutaj].

RIRM

drukuj