fot. twitter.com/RzecznikPiS

W siedzibie PiS odbyło się spotkanie sztabu wyborczego

W środę po południu w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości odbyło się spotkanie sztabu wyborczego ugrupowania. Omawialiśmy różne pomysły i koncepcje – powiedziała PAP rzeczniczka PiS Anita Czerwińska po zakończeniu spotkania.

W spotkaniu wzięli udział m.in. lider PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Piotr Gliński, szef klubu parlamentarnego partii Ryszard Terlecki.

„Kolejne spotkanie sztabu za nami. Tego typu narady odbywamy regularnie od wielu tygodni i nie ma w tym nic nadzwyczajnego” – powiedziała rzeczniczka Anita Czerwińska pytana o przebieg spotkania.

„Omawiamy różne pomysły i koncepcje. Robimy swoje, nie oglądamy się na opozycję. Mamy nasz plan na kampanię i systematycznie go realizujemy” – podkreśliła.

We wtorek rzecznik prezydenta Błażej Spychalski poinformował, że prezydent Andrzej Duda podpisał postanowienie o zarządzeniu wyborów parlamentarnych na 13 października. Postanowienie – jak dodał – zostało przesłane do kancelarii premiera. Po opublikowaniu postanowienia prezydenta o zarządzeniu wyborów w Dzienniku Ustaw – najpóźniej piątego dnia od dnia zarządzenia wyborów – formalnie ruszy kampania wyborcza.

PiS przedstawiło w połowie lipca „jedynki” na najbliższe wybory. Liderami list wyborczych tej partii będą m.in. Jarosław Kaczyński – w Warszawie, premier Mateusz Morawiecki – w Katowicach. W okręgu podwarszawskim „jedynką” został szef MON Mariusz Błaszczak, wicepremier Jacek Sasin w Chełmie, wicepremier i szef resortu kultury Piotr Gliński w Łodzi, a szef KPRM Michał Dworczyk w Wałbrzychu.

Według informacji PAP do końca bieżącego tygodnia mają zostać zaprezentowane kompletne listy kandydatów do Sejmu i Senatu.

PAP/RIRM

drukuj