fot. PAP/Tomasz Gzell

W Sejmie trwa Kongres Poszkodowanych

W Sejmie trwa Kongres Poszkodowanych. Biorą w nim udział m.in. przedstawiciele organizacji, stowarzyszeń oraz osoby poszkodowane przez polski wymiar sprawiedliwości.

Inicjatorem wydarzenia jest Polskie Stronnictwo Ludowe. Uczestnicy kongresu rozmawiają m.in. o krzywdach, jakich doznali od wymiaru sprawiedliwości. Wydarzenie to kontynuacja tzw. okrągłego stołu w sprawie reformy sądownictwa.

Odnosząc się do inicjatywy PSL-u, poseł PiS-u Jacek Ozdoba podkreślił, że Ludowcy w latach swoich rządów nie pochylili się nad tymi sprawami. Teraz, jak dodał, PSL próbuje odegrać rolę arbitra w sporze nad reformą wymiaru sprawiedliwości.

Jest to pewna taka formuła, która wpisuje się w strategię pana prezesa Kosiniaka-Kamysza. PSL na polskiej scenie politycznej próbuje być ugrupowaniem centrowym, zresztą od jakiegoś czasu tego nie ukrywają. Chcą wykorzystać dwa duże obozy do tego, żeby tę trzecią pozycję znaleźć, a przed wszystkim odbić się od wizerunku związanego z Koalicją Europejską, gdzie razem z osobami z byłego systemu znajdowali się na listach. Dzisiaj jedyny krok, który chce zrobić pan prezes, to odciąć się od tamtych czasów i stworzyć wrażenie ugrupowania centralnego – powiedział  Jacek Ozdoba.

Według polityków PSL, dzisiejszy Kongres zainauguruje zespół, który będzie zajmował się sprawami społecznymi. Natomiast na początku marca ma powstać drugi zespół dotyczący spraw ustrojowych.

RIRM

drukuj