W Sejmie odsłonięto tablicę upamiętniającą śp. prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego

W przededniu ósmej rocznicy katastrofy smoleńskiej w parlamencie odsłonięto tablicę upamiętniającą śp. prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Na tablicy widnieje napis – „Zginął w służbie Ojczyźnie 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem”.

W uroczystości udział wzięli m.in. prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, marszałkowie Sejmu i Senatu oraz prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński,.

Najwyższy przedstawiciel państwa polskiego powiedział, że to ważny moment dla całego parlamentu, dla przyszłości RP, o którą z tak wielką troską zabiegał Lech Kaczyński. Andrzej Duda przypomniał, że prezydent Lech Kaczyński każdego dnia budował silną, suwerenną i solidarną Polskę.

Ta tablica będzie – wierzę w to po wsze czasy – świadectwem służby dla Polski i naszego Pana Prezydenta. Mam nadzieje, że będzie z tej tablicy także patrzył na coraz silniejszą, coraz piękniejszą Rzeczpospolitą, taką o jaką walczył i o jakiej marzył – powiedział prezydent RP Andrzej Duda.

 Tablica znajduje się w hallu przy głównym wejściu do Sejmu. Na tablicy smoleńskiej, odsłoniętej w Sejmie jesienią 2010 r. brakowało nazwiska Lecha Kaczyńskiego.

RIRM

drukuj