Komisja weryfikacyjna: decyzja reprywatyzacyjna ws. Skaryszewskiej 11 wydana z naruszeniem prawa

Decyzja reprywatyzacyjna ws. Skaryszewskiej 11 została wydana z naruszeniem prawa – poinformował przewodniczący komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki.

Beneficjent decyzji reprywatyzacyjnej Tomasz Szulc ma zwrócić miastu prawie 2 mln zł – zaznaczył.

Przewodniczący komisji mówił, że wydanie decyzji reprywatyzacyjnej doprowadziło do skutków rażąco sprzecznych z interesem społecznym.

– W szczególności w postaci utrudnienia korzystania z lokalu i z celem, dla którego ustanowiono użytkowanie wieczyste. Komisja dostrzegła również, że wydanie decyzji reprywatyzacyjnej doprowadziło do skutków rażąco sprzecznych z interesem społecznym, o których mowa w art. 30 ust. 1 pkt. 6 ustawy z dn. 9 marca 2017r. Zdaniem komisji sytuacja lokatorów kamienicy przy ul. Skaryszewskiej 11 w Warszawie w następstwie wydania decyzji reprywatyzacyjnej, radykalnie się pogorszyła w wielu aspektach faktycznych i prawnych – poinformował przewodniczący komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji.

Komisja weryfikacyjna zajmowała się sprawą Skaryszewskiej 11 na rozprawie 30 stycznia bieżącego roku.

Decyzją z końca 2015 r. ratusz ustanowił prawo użytkowania wieczystego do tej nieruchomości na rzecz nowego właściciela, który po odzyskaniu nieruchomości sprzedał ją prywatnej firmie.

Komisja reprywatyzacyjna zajęła się sprawą po interwencji mieszkańców, którzy, skarżyli się na swoją sytuację w budynku po reprywatyzacji.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl