Marek M. usłyszał wyrok: 60 tys. zł grzywny za wprowadzenie sądu w błąd w związku z reprywatyzacją

Handlarz roszczeń Marek M. ma zapłacić grzywnę w wysokości 60 tys. zł za wprowadzenie sądu w błąd w związku z reprywatyzacją kamienicy przy ul. Targowej 66 w stolicy – tak orzekł dziś Sąd Okręgowy w Warszawie. Mężczyzna musi zapłacić także 31 tys. zł kosztów sądowych. Wyrok jest nieprawomocny. Sąd w uzasadnieniu wyroku poinformował o zmianie kwalifikacji czynu.

Oskarżony został skazany za podstępne wyłudzenie poświadczenia nieprawdy w dokumencie sądowym. Marek M. miał zataić fakt śmierci Fanny Ajzensztadt – spadkobierczyni do nieruchomości, której M. był kuratorem. Według sądu handlarz roszczeń nie działał jednak w celu czerpania zysku z zarządzania nieruchomości.

Prokuratura zarzuciła mu m.in. usiłowanie wyłudzenia prawa do dysponowania nieruchomością – mówi prokurator Izabela Szumowska

Sąd diametralnie odmiennie od oskarżyciela ocenił ten materiał dowodowy. Przy tej zmianie kwalifikacji czynu oczywiście ta kara jest też odmienna od tej żądanej przez prokuratora. Decyzja ws. apelacji zostanie podjęta po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem tego wyroku – informuje prok. Szumowska.

Obrońca Marka M. zapowiedział już apelację. Domaga się jego uniewinnienia. Handlarz roszczeń od sierpnia przebywa w areszcie w związku z innym śledztwem dotyczącym reprywatyzacji.

Komisja weryfikacyjna uchyliła dziś decyzje prezydent stolicy dotyczące dwóch działek, na których położona jest nieruchomość przy ul. Mazowieckiej 12. Wskazano na błędy, jakie popełnił ratusz przy reprywatyzacji. Komisja przekazała sprawę prezydentowi do ponownego rozpatrzenia.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl