fot. PAP/Marcin Obara

P. Jaki: Sędziowie po raz kolejny stanęli po stronie mafii reprywatyzacyjnej

Sędziowie po raz kolejny stanęli po stronie mafii reprywatyzacyjnej – powiedział były szef komisji weryfikacyjnej ds. warszawskiej reprywatyzacji Patryk Jaki. W ten sposób odniósł się do wtorkowego postanowienia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który uchylił decyzję komisji weryfikacyjnej w sprawie ul. Nabielaka 9. Mieszkała tam tragicznie zmarła działaczka lokatorska Jolanta Brzeska.

Europoseł Patryk Jaki ocenił, że ta decyzja jest skandaliczna.

Sędziowie, razem z warszawskim ratuszem, niestety po raz kolejny stanęli po stronie mafii reprywatyzacyjnej. Wszyscy wiedzą, że w tej sprawie był przekręt. Kamienica kupiona za śmieszne pieniądze. W tle bardzo brutalne morderstwo kobiety, która walczyła o prawa lokatorów. Wszyscy to wiedzą, tylko sędziowie warszawskiego sądu nie. Ręce opadają. To jest najlepszy dowód, który wskazuje, że trzeba bardzo radykalnie przystąpić do reformy wymiaru sprawiedliwości, do reformy sądownictwa. Nie można się cofnąć, jak to wcześniej bywało. To po prostu trzeba dokończyć, bo państwo bez tego będzie słabe. Dzisiaj zwyciężają dzięki naszym sądom mafie. Grupy przestępcze mogą otwierać szampana – podkreślił Patryk Jaki.

Reprywatyzację nieruchomości przy ul. Nabielaka 9 komisja weryfikacyjna uchyliła w grudniu 2017 r. Nakazała jednocześnie Markowi M. – znanemu kupcowi roszczeń – zwrot blisko 3 mln zł. Komisja argumentowała, że po reprywatyzacji sytuacja lokatorów kamienicy radykalnie się pogorszyła: podwyższono czynsze, co doprowadziło do powstania zaległości finansowych, a to z kolei skutkowało postępowaniami o zapłatę i eksmisjami. W konsekwencji niemal wszyscy lokatorzy opuścili swoje mieszkania. Skargę na decyzję komisji złożyło m.st. Warszawa, zaskarżył ją także Marek M.

RIRM

drukuj