fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

S. Kaleta: Patryk Jaki odwołał wtorkową rozprawę komisji weryfikacyjnej

Wiceminister sprawiedliwości, przewodniczący komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki zdecydował o odwołaniu zaplanowanej na wtorek rozprawy komisji; ponowny termin rozprawy, to 29 stycznia – poinformował PAP wiceprzewodniczący komisji Sebastian Kaleta.

Komisja weryfikacyjna we wtorek miała przeprowadzić rozprawę ogólną, na którą wezwani zostali: znany warszawski adwokat Robert N., jego siostra, b. urzędniczka resortu sprawiedliwości Marzena K. oraz b. współpracownik N., Janusz P.

Przewodniczący komisji Patryk Jaki wielokrotnie mówił, że Robert N. jest kluczowym świadkiem dla komisji. Był on pełnomocnikiem lub wprost beneficjentem w sprawach dotyczących m.in. reprywatyzacji przy ul. Poznańskiej 14, ul. Marszałkowskiej 43, ul. Mokotowskiej 63 i Chmielnej 70. Uczestniczył także w 46 procesach zwrotu nieruchomości w naturze. W latach 2010-2015 m.st. Warszawa wypłaciło ponad 119 mln zł odszkodowań klientom mecenasa, w tym ok. 70 mln zł na rzecz osób jemu najbliższych.

Komisja próbowała przesłuchać Roberta N. 21 grudnia ub. roku, ale dzień wcześniej przesłał on komisji zwolnienie lekarskie. Mimo tego komisja ukarała go grzywną w wysokości 10 tys. zł za nieusprawiedliwione niestawiennictwo i wyznaczyła kolejny termin przesłuchania na 15 stycznia.

„Jeżeli się nie stawi, będzie już doprowadzony siłą” – mówił wówczas Jaki.

W niedzielę wieczorem Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem w Gdańsku przez 27-letniego Stefana W., który podczas finału WOŚP wtargnął na scenę. Prezydent Gdańska trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. W nocy po pięciogodzinnej operacji poinformowano, że pacjent żyje, ale jest w bardzo ciężkim stanie.

W poniedziałek przed godz. 13.00 lekarze poinformowali, że stan prezydenta Gdańska jest nadal bardzo ciężki, a rokowanie niezwykle niepewne.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl