fot. TT - Jasna Góra News

„W rodzinie, pod sercem matek, kryje się naród” – studenci WSKSiM modlili się na Jasnej Górze o poszanowanie każdego ludzkiego życia

Obchodzimy dziś Dzień Świętości Życia. Tradycyjnie – jak co roku – na Jasną Górę pielgrzymowali studenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Hasłem tegorocznego modlitewnego spotkania są słowa Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego: „W rodzinie, pod sercem matek, kryje się naród”.

Każde życie jest darem. Każde życie jest święte i nienaruszalne. Ten wyjątkowy testament zostawił nam św. Jan Paweł II. I w odpowiedzi na jego przesłanie o świętości ludzkiego życia Kościół w Polsce ustanowił Dzień Świętości Życia. Obchodzony jest 25 marca każdego roku.

– Jest on wyjątkowym zaproszeniem do refleksji nad cennym darem Boga, jakim jest życie każdego człowieka – mówił ks. bp Artur Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski.

Tradycyjnie już w Dzień Świętości Życia na Jasną Górę pielgrzymowali studenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej.

– Chcemy się uczyć, tu od Matki Bożej, wrażliwości na wartość życia. Naszą uczelnię przyprowadza do siebie od 14 lat. Niech porusza nasze serca. Chcemy uczyć się daru życia, który pochodzi od Boga – zaznaczył o. dr Zdzisław Klafka, rektor WSKSiM.

Centralnym punktem pielgrzymki była Msza św., której przewodniczył metropolita częstochowski ks. abp Wacław Depo.

– Wasza uczelnia wypełnia zadania obrony podstawowej wartości, jaką jest życie i tym samym ma wymiar ewangelizacyjny. Instytucje broniące życia są prawdziwą nadzieją dla świata i dla narodu – akcentował metropolita częstochowski.

Rektor założyciel uczelni o. dr Tadeusz Rydzyk nawiązał do zawołania uczelni: Fides, Ratio et Patria – Wiara, Rozum i Ojczyzna.

– Uproś nam silną wiarę. Prosimy Cię, abyśmy służyli prawdzie i rozumowi. Coraz częściej uniwersytety odchodzą od misji poszukiwania prawdy, odkrywania prawdy i życia prawdą. Zastępują to ideologią. Daj nam być rozumnymi, daj nam siłę do szukania prawdy i życia prawdą; kochać rodzinę, naród, nasz Kościół – wskazał Dyrektor Radia Maryja.

TV Trwam News

drukuj